Patrycja Ptak

Pomysłodawca E-Lang, główny anglista
Odpowiedzialna za E-Lang od strony merytorycznej

Edukacja

Moja przygoda z językiem angielskim rozpoczęła się w drugiej klasie szkoły podstawowej i trwa do dziś. Będąc w gimnazjum w 2001 roku rozpoczęłam kurs języka angielskiego w systemie samokształcenia kierowanego, organizowany przez Centrum Kształcenia Językowego „The Point”. Kurs ten ukończyłam w 2004 roku osiągając poziom biegłości językowej C1, według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego, który odpowiada zakresowi wiedzy i umiejętności studiów wyższych.

W 2005 roku ukończyłam I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Koninie i w tym samym roku rozpoczęłam naukę w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie, na kierunku filologia angielska.

Zainspirowana kulturą amerykańską postanowiłam kontynuować moją dalszą edukację w Ośrodku Studiów Amerykańskich w Warszawie, na kierunku kulturoznawstwo amerykańskie. Kierunek ten umożliwił mi lepsze poznanie kultury tego pięknego kraju, jak również podniósł moje kwalifikacje językowe jeszcze bardziej, gdyż jedynym językiem wykładowym był język angielski, a zajęcia odbywały się z rodowitymi amerykanami.

Praca

Nauczaniem zainteresowałam się będąc jeszcze w szkole średniej i tam zdobywałam swoje pierwsze doświadczenia jako nauczyciel języka angielskiego, biorąc udział w kursie charytatywnym organizowanym przez “JDJ BACHALSKI” dla osób bezrobotnych na poziomie podstawowym. Studiując na PWSZ odbywałam praktykę obserwacyjną w Szkole Podstawowej nr 1 w Koninie oraz praktykę obserwacyjno-prowadzącą w 1 Liceum im. Tadeusza Kościuszki w Koninie. Pod koniec studiów licencjackich podjęłam się nauczania języka angielskiego w klasach 0-6 w Szkole Podstawowej w Bilczewie.

Po ukończeniu nauki w PWSZ rozpoczęłam pracę w Gimnazjum nr 2 w Koninie i jednocześnie zostałam lektorem w szkole językowej „The Gold Bell” w Koninie, przy tym kontynuując moje studia w Ośrodku Studiów Amerykańskich w Warszawie.

W 2011 roku zdobyłam również uprawnienia egzaminatora gimnazjalnego (obecnie ósmoklasisty) z języka angielskiego, a w 2014 stałam się egzaminatorem maturalnym OKE.

E-Lang

Stworzyłam platformę edukacyjną e-lang chcąc pogodzić życie prywatne z zawodowym. Jako mama czwórki małych dzieci, pragnę brać aktywny udział w ich życiu, ale w tym samym czasie chcę dalej rozwijać się językowo i przekazywać swoją wiedzę innym. Pragnę, aby moi uczniowie pokochali język angielski, a nauka stała się dla nich przyjemnością.

Umożliwiam stały kontakt ze sobą za pomocą chat’a i videokonwersacji, dzięki czemu nie czujemy dzielącego nas dystansu i pozostajemy w stałym kontakcie. Uczniowie mogą zadawać mi pytania o stosownej dla nich porze, jak również w stosownym czasie realizować swoje lekcje. W lekcjach przede wszystkim skupiam się na tłumaczeniu zdań, gdyż uważam, że jest to najważniejsza kompetencja językowa, która prowadzi do swobodnej komunikacji.

Pragnę, aby moi uczniowie poznali nie tylko gramatykę angielską i słówka, ale również dowiedzieli się więcej o kulturze i historii krajów anglojęzycznych. Dlatego wraz z rozwojem platformy będę rozwijać swoje lekcje, aby przekazywać uczniom jak najwięcej wiedzy zarówno językowej jak i kulturowej.

MAKE A LEARNING YOUR PLEASURE

GOOD LUCK TO ALL ENGLISH STUDENTS

Piotr Ptak

Właściciel E-Lang, Główny programista
Odpowiedzialny za E-Lang od strony technicznej

Edukacja

Moja przygoda z programowaniem zacząłem w wieku 13 lat, gdy dostałem od rodziców komputer Commodore-64. Po początkowym okresie zachwytu grami, zacząłem czytać pismo o tematyce komputerowej "Bajtek". W nim znajdowały się listingi programów, które przepisywałem na komputer, tworząc swoje pierwsze programy. Następnie przyszła kolej na komputer PC oraz programowanie w AC Logo, Turbo Pascalu i C++. Poczułem bakcyla i w ten sposób zaczęła się moja prawdziwa przygoda z programowaniem.

W 2002 roku ukończyłem I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Koninie i w tym samym roku rozpocząłem naukę na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku informatyka stosowana. Na studiach zgłębiałem swoją wiedzę programistyczną, najpierw próbując języka Delphi, a następnie C#, w którym programuję do dziś.

Programowanie jest na tyle specyficzną dziedziną, iż cały czas trzeba się rozwijać, uczyć się nowych rzeczy co sprawia, że moja edukacja trwa nadal :-), a ja sam wyznaję zasadę iż najlepszą formą nauki jest praktyka. Jestem również posiadaczem certyfikatu MCPD, potwierdzającego moją wiedzę programistyczną.

Praca

Od zawsze moja praca związana była z programowaniem. Jeszcze na studiach udało mi się pracować w firmach, w których zdobywałem doświadczenie jako "swieżak". Po studiach już na pełen etat pracowałem jako programista, tworząc oprogramowanie dla sektora publicznego w Danii, metalurgicznego w USA jak również oprogramowanie dla kopalni odkrywkowych w Niemczech.

Posiadam ponad 10 letnie doświadczenie w programowaniu biznesowych aplikacji. Jestem pasjonatem czystego kodu oraz wzorców projektowych. Doświadczenie nabyte podczas pracy, pozwala mi na edukowanie młodszych adeptów programowania, co sprawia mi wielką przyjemność, ale również pozwala sprawdzić, czy moją wiedza jest odpowiednia. Albert Einstein powiedział kiedyś słowa, które bardzo mnie zainspirowały:

"Jeżeli nie potrafisz czegoś prosto wyjaśnić - to znaczy, że niewystarczająco to rozumiesz."